Individuálna fyzioterapia
Individuálna fyzioterapia

Základom terapie je komplexná diagnostika, na ktorú následne nadväzujú konkrétne liečebné postupy. V závislosti od stavu klienta sa volia prvky manuálnych techník a pohybovej terapie s využitím Pilates, metód na princípe vývojovej kineziológie a na neurofyziologickom podklade, McKenzie metóda a i.. Hlavným cieľom individuálnej fyzioterapie je odstránenie akútnych ťažkostí a bolestí a edukácia klienta, vybudovanie aktívneho prístupu k vlastnému telu.

press to zoom
Diagnostika a terapia chodidla
Diagnostika a terapia chodidla

Diagnostika sa vykonáva pomocou špeciálneho prístroja Podoskopu a zaznamenáva sa do počítača pre účely následnej kontroly. Pri potrebnej korekcii chodidla je pacientovi zostavený program pozostávajúci z cvičenia a z výroby ortopedickej vložky zn. Formthotics. Tieto vložky sú tepelne upravované a individuálne zhotovené. Zabezpečujú správne postavenie chodidla, slúžia preto nielen terapeuticky, ale aj preventívne. Typ vložky sa vyberá podľa potrieb a nárokov na chodidlo a pohybový aparát.

press to zoom
Skupinové cvičenia
Skupinové cvičenia

Cvičenie malej skupinky ľudí pod kontrolou fyzioterapeuta. Kombináciou rôznych cvičení zapájame súčasne čo najväčší počet svalov pre lepšiu ochranu kĺbov. Predchádzame tak zraneniam a bolesti. Zlepšuje sa držanie tela, funkcia, sila, koordinácia, budete sa cítiť zdravšie a šťastnejšie.

press to zoom
Terapia temporomandibulárneho kĺbu
Terapia temporomandibulárneho kĺbu

Čeľustný kĺb patrí medzi najviac namáhané kĺby v tele. Dysfunkciu môžeme vnímať ako problém pri otváraní a zatváraní úst, praskanie, zatínanie zubov, ale aj ako bolesť lokálnu či vzdialenú (hlava, ucho, oko, zuby..). Fyzioterapia zlepšuje stabilitu a funkciu kĺbov a žuvacích svalov.

press to zoom
Tejping
Tejping

Tejpovanie je terapeutická metóda, ktorá využíva účinky hypoalergénnej elastickej pásky. Pásku je možné nosiť po dobu 3 – 5 dní. Účinok závisí od spôsobu aplikácie. Používa sa k predĺženiu účinku terapie, k zlepšeniu krvného a lymfatického obehu a tým k podpore hojenia, k normalizácii svalového napätia, ako stabilizačná pomôcka, u tehotných žien – brušná diastáza, u detí – chybné držanie tela, ploché nohy a i.

press to zoom
Liečba funkčnej ženskej sterility metódou Ľudmily Mojžíšovej
Liečba funkčnej ženskej sterility metódou Ľudmily Mojžíšovej

Táto metóda je založená na princípe existujúcich reflexných vzťahov medzi pohybovým aparátom a vnútornými orgánmi. Pozostáva z 12 cvikov, mäkkých a mobilizačných techník. Cieľom je optimalizácia napätia svalov a znovuobnovenie pohyblivosti v oblasti chrbtice a panvy. To vedie k zlepšeniu funkcie reprodukčných orgánov.

press to zoom